پروژه بازسازی ساختمان ، تحولی نوین در نوسازی منازل و ساختمان ها
/ خرداد ۲۷, ۱۳۹۹ / بدون دیدگاه / در بازسازی ساختمان

پروژه بازسازی ساختمان ، اما و اگرها؟!

پروژه بازسازی ساختمان، ممکن است ناشی از دلایل مختلفی باشد. گاهی اوقات، پروژه بازسازی ساختمان نتیجه تخریب بناهای دیدنی است که توسط ساکنان منطقه به عنوان یک عامل آسیب زا تجربه می شود.

وقایعی نظیر جنگ، خطاهای برنامه ریزی و تخریب با انگیزه سیاسی، و در موارد دیگر ، فقط نتیجه فجایع طبیعی مثل سیل و زلزله است.

 در موارد دیگر، بازسازی ها در مورد سایتهایی انجام می شود که اهمیت تاریخی و فرهنگی تا مدتها پس از تخریب آن به رسمیت شناخته نشده است.

بازسازی اصطلاحی در حفاظت از معماری است که بسته به بستری که در آن استفاده می شود، معنی دقیق آن متفاوت است.

“بازسازی” عبارت است از “عمل یا روند تصویر سازی ، با استفاده از ساخت و سازهای جدید، شکل، ویژگی ها و جزئیات یک سایت، منظره، ساختمان، سازه یا شیء به منظور تجدید ظاهر در یک دوره زمانی خاص و در مکان تاریخی آن است.

اگه وسوسه شدید برای اینکه مستقیم بروید سراغ پروژه های بازسازی خانه، هرچه زودتر شروع کنید، زودتر انجام می شود، درسته ؟

متأسفانه، اگر برنامه ریزی اساسی را انجام نداده باشید، این روش نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

هر حرفه ای و پیمانکاری طراحی کار خود را به روشی متفاوت انجام می دهد، اما معمولاً مالکان خانه برای رسیدن به مرحله ساخت و ساز باید مراحل مشابه را دنبال کنند.

برای اطلاع از راهکارهای اساسی بازسازی ساختمان میتوانید به این مقاله مراجعه کنید

در اینجا پنج مرحله مهم برای کمک به شما جهت برنامه ریزی برای نوسازی موفق در خانه و دلایل مهم بودن آنها برای هر پروژه ذکر شده است.

۱- یک طراح حرفه ای انتخاب کنید.

پروژه بازسازی ساختمان
پروژه بازسازی ساختمان
 •  برای ایجاد یک نقشه و دامنه کار دقیق برای پروژه بازسازی ساختمان ، بیشتر صاحبان خانه، یا معمار یا طراح داخلی و گاهی اوقات هر دو را استخدام می کنند. هر شرکتی ممکن است کمی  متفاوت عمل کند.

   بسیاری از طراحان روی پروژه هایی کار می کنند که شامل کارهای عمده ساختاری یا اضافات نیستند و همچنین به انتخاب مواد و رنگ ها کمک می کنند.

  معماران ممکن است طیف گسترده ای از کار را انجام دهند، یا فقط روی نقشه ها و مجوزهای طبقه کار کنند و جزئیات طرح برق، حمام ها و آشپزخانه را به یک طراح دیگر واگذار کنند.

  انتخاب یک متخصص طراحی معمولاً با یک جلسه حضوری آغاز می شود که بسته به تعداد شرکت هایی که در حال مصاحبه هستید، ممکن است چند هفته طول بکشد. این فرصت شما برای درک خدماتی است که هر بنگاه ارائه می دهد و مطمئن شوید که مطابق آنچه شما انتظار دارید مطابقت دارد.

   همچنین بسیار مهم است که شما با توجه به بودجه ای که برای پروژه بازسازی ساختمان خود دارید، با توجه به ارتباط برقرار کردن بنگاه موردعلاقه خود به روشنی ارتباط برقرار کنید.

  برای مشاوره و اجرای بازسازی ساختمان / نوسازی ساختمان

  همین حالا با ما تماس بگیرید:

  گروه معماری دکورساز
  ۰۲۱-۴۴۴۴۸۸۰۵

  ۰۹۱۲-۲۲۰-۶۸۳۲

  بازسازی منزل
  بازسازی منازل

  ۲- ایجاد یک برنامه

  پس از انتخاب یک شرکت طراحی، وقت آن است که شروع به تهیه یک طرح یا پلن کنید. برای دستیابی به اهداف طراحی شما معمولاً حداقل دو و گاهی سه راه خوب پیش رو دارید.

  طرح ها به صورت طرح های شماتیک نامیده می شوند. علاوه بر این، آنها معمولاً شامل یک طرح خشن از کفپوش و منظره ای ساده از نمای بیرونی خانه هستند.

   زمان لازم است تا طراح مورد نظر این موارد را انجام دهد و معمولاً یک یا دو هفته دیگر برای صاحبان خانه در نظر گرفته شده تا تصمیم گیری کنند.

  اگر پروژه بزرگتر باشد یا صاحبان خانه خواهان تغییراتی اضافی در شماتیک خانه باشند، این مرحله طراحی اولیه می تواند چندین ماه طول بکشد.

  نوسازی ساختمان و منزل
  نوسازی ساختمان

  ۳- مصاحبه با پیمانکاران

  پس از انتخاب طرح شماتیک نهایی، پیمانکاران معمولاً وارد این فرآیند می شوند. معمولاً حداقل یک ایده کلی در مورد چگونگی ظاهر خانه از خارج، یک طرح از ابعاد طبقه و برخی از انتخاب های اولیه مواد و مصالح وجود دارد. با این اطلاعات فراوان، می توان تخمین های اولیه هزینه را ارائه داد.

   از پیمانکاران اغلب خواسته می شود طرح شماتیک را به عنوان بخشی از فرایند مصاحبه تخمین بزنند. برای دریافت برآوردها ممکن است چند هفته طول بکشد تا مصاحبه ها انجام شود و عموماً حداقل دو تا سه هفته پس از مصاحبه این کار ممکن است زمان ببرد.

  درمجموع ممکن است چهار تا شش هفته مصاحبه انجام شود و برآوردها را دریافت کند. پس از آن ممکن است بخواهید با مراجعه به سایتها تماس بگیرید، از نمونه های کار بازدید کنید یا قبل از تصمیم گیری درباره پیمانکاری که استخدام خواهید کرد، تحقیقات دیگری انجام دهید.

  پروژه بازسازی ساختمان
  بازسازی ساختمان

  ۴- به خرید بروید در حالی که دیگران مهندس هستند.

  آیا عاشق خرید هستید یا از آن نفرت دارید؟ این ممکن است تعیین کند که آیا شما برای کمک به انتخاب مواد و مصالح خود از یک طراح دعوت می کنید یا خیر؟

   حتی ممکن است کسانی که دوست دارند خرید کنند، از همه گزینه ها غافل شوند و از حرفه ای ها بخواهند در این زمینه به آن ها کمک کنند. تعداد چیزهایی که باید انتخاب شوند را دست کم نگیرید، از پنجره ها گرفته تا کانترها و وسایل روشنایی.

  برای اینکه واقعاً مسئولیت رسیدگی به هزینه پروژه خود را حفظ کنید، بهتر است آخرین کار را قبل از ساخت انتخاب کنید.

   با این کار به پیمانکار خود امکان می دهید قیمت های مورد نظر خود را به شما بگوید و به طور صحیح خرید مواد را بر اساس زمان انجام دهد.

  به خودتان یک تا دو ماه اجازه دهید همه چیز را انتخاب کنید. در حالی که شما در حال خرید کفپوش کاشی و چوب سخت هستید، معمار یا طراح شما نقشه های ساخت و ساز را نهایی می کند.

  با یک مهندس سازه در مورد چگونگی ساخت پروژه بازسازی ساختمان و مراحل بازسازی ساختمان مشورت کنید و جزئیات مورد نیاز را به دقت یادداشت کنید.

  اگر همه چیز خوب پیش برود ، شما در این مرحله و مرحله قبلی به طور هم زمان کار را پیش خواهید برد و در همان زمان آن را به پایان می رسانید.

  بازسازی خانه
  بازسازی خانه

  ۵- مجوزهای خود را دریافت کنید

   بسته به دامنه پروژه شما و جایی که در آن واقع شده است، اخذ مجوز یک روز، ماهها یا حتی سالها ممکن است به طول انجامد.

  شما باید قبل از ثبت پروانه در مورد طول مراحل، ایده ای داشته باشید که به شما امکان می دهد تاریخ شروع احتمالی پروژه خود را مشخص کنید.

  بسته به جایی که شما زندگی می کنید و اینکه پروژه شما چقدر بزرگ است، هزینه های مجوز از چند صد هزار تومن تا میلیون ها تومن متغیر است.

  با تمام شدن این مراحل، ممکن است چهار تا شش ماه یا حتی بیشتر از زمانی که شما شروع به صحبت با متخصصان طراحی کردید، طول بکشد.

  روند برنامه ریزی می تواند طولانی باشد، اما هر قدمی که برداشته می شود شما را برای شروع پروژه بازسازی ساختمان خود با دید واضح و روشن از آنچه در آینده قرار خواهد گرفت، آماده می کند.

  این سرمایه گذاری زمانی در قسمت انتهایی کار به معنای کل تیم ساختمانی شما اعم از طراح حرفه ای، پیمانکار و خود شما است که  می تواند سرآغاز پروژه بازسازی ساختمان شما در همان صفحه ای باشد که شما طرح کلی را در آن ریخته اید.

  همانطور که دیدید مراحل بازسازی ساختمان از پنج مرحله ای که گفتیم خارج نیست و اگر شما این مراحل را به دقت طی نمایید می توانید با کمترین هزینه به بهترین کیفیت و راندمان برسید.

  مطمئناً یک طراح حرفه ای و یک پیمانکار و یک طرح و پلن عالی می تواند شما را در پروژه بازسازی ساختمان یاری نماید به نحوی که شما یک پکیج کامل را در اختیار خواهید داشت و کلیه مراحل بازسازی ساختمان را با بهره گیری از این پکیج جلو خواهید برد.

  مراحل بازسازی ساختمان بسته به محیط آن متفاوت است پروژه بازسازی ساختمان از بازسازی هتل قدیمی گرفته تا بازسازی مدرسه، بازسازی رستوران، بازسازی منزل یا بازسازی مساجد متفاوت است و کلا بیس و متریال بکار رفته و مبنای آن با یکدیگر متفاوت است.

  برای مشاوره و اجرای پروژه بازسازی ساختمان / نوسازی ساختمان

  همین حالا با ما تماس بگیرید:

  گروه معماری دکورساز

  ۰۲۱-۴۴۴۴۸۸۰۵

  ۰۹۱۲-۲۲۰-۶۸۳۲

 • نوسازی خانه و بازسازی خانه
  نوسازی خانه

  در زیر به برخی از پروژه های بازسازی بسته به محیط داخل آن اشاره می نماییم:

  بازسازی هتل

  پروژه بازسازی هتل یک پروژه تغریباً بزرگ است و نیاز به یک پلن طراحی قوی و حساب شده دارد.

  هتل ها دارای امکانات بسیاری هستند و برای همین می بایست در طراحی پلن آن دقت بسیاری خرج شود.

  نوع و سبک طراحی هتل ها معمولاً از یک هارمونی خاصی پیروی می کند به گونه ای که می بایست در بازسازی آن از یک روش متحد الشکل گونه پیروی شود؛لذا همین امر کار را آسانتر می نماید. بازسازی هتل پروژه ای است که در عین سادگی اما از دقت نظر ویژه ای برخوردار است.

  نوسازی هتل
  بازسازی هتل

  بازسازی مدرسه:

  بازسازی مدرسه نیز کم از بازسازی هتل ندارد. مدارس به دلیل وسعت مساحت و امکانات و زیرساخت های مهم یکی از پیچیده ترین پروژه های بازسازی به شمار می روند.

  طراحی یک نقشه بازسازی حساب شده می تواند پیمانکار را در پیشبرد پروژه یاری نماید.

  بازسازی مدرسه های قدیمی یکی از دغدغه های وززارتخانه های آموزش و پرورش به شمار می رود.

  در حال حاضر سن مدارس موجود در کشور رو به افزایش است و بازسازی مدارس به یکی از مسائل مهم تبدیل شده است.

  سالانه میلیاردها تومان هزینه بازسازی مدارس می شود و این خود نمایانگر اهمیت این پروژه به حساب می آید. مراحل بازسازی ساختمان مدارس نیز همچون سایر پروژه ها ظرافت و دقت نظر خاصی را طلب می نماید.

  بازسازی و نوسازی مدرسه
  بازسازی مدرسه

  در پایان لازم به ذکر است اشاره گردد که پروژه بازسازی ساختمان به اندازه خود پروژه ساختمان پر اهمیت است و باید در آن دقت نظر بسیاری شود. استفاده از متریال درجه یک و تخصص و مهارت در این امر از جمله پارامتر های مهم در رابطه با پروژه بازسازی به شمار می آید.

  پروژه بازسازی خانه
  پروژه بازسازی خانه
  پروژه نوسازی خانه
  پروژه نوسازی خانه
  پروژه بازسازی ساختمان
  پروژه بازسازی ساختمان
  نوسازی ساختمان
  نوسازی ساختمان
  بازسازی و نوسازی ساختمان
  بازسازی و نوسازی ساختمان

  برگرفته از : forbes

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *