سقف کاذب چیست و انواع مختلف سقف کاذب کدامند؟ ۰۲۱۴۴۴۴۸۸۰۵ , سقف کاذب , اجرای سقف کاذب
/ اسفند ۱, ۱۳۹۶ / بدون دیدگاه / در خدمات شرکت

سقف کاذب | اجرای انواع مختلف سقف کاذب ، اجرای سقف کاذب ، سقف کاذب کناف ، سقف_کاذب رابیتس ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب چوبی ، سقف کاذب ترکیبی و پیش ساخته ، اطلاعات کامل و جامع در مورد انواع مختلف سقف کاذب و کاربرد هرکدام از آن ها

  • ۰۲۱-۲۲۸۶۲۶۷۵ – ۰۲۱-۸۸۶۶۲۴۱۷ – ۰۲۱-۴۴۴۴۸۸۰۵

  •  ۰۹۱۲۰۹۲۱۴۳۰ – ۰۹۱۲۲۲۰۶۸۳۲

سقف کاذب چیست و به چه روش هایی اجرا می شود؟

 سقف کاذب امروزه در بسیاری از منازل و معماری داخلی ساختمانها استفاده می شود. از سقف کاذب معمولا برای پوشش دادن به سقف های اصلی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار میگیرد. درباره پیشینه این رشته اطلاعات دقیق و جامعی در دسترس نیست و نمی توان به طور دقیق مشخص کرد که چه کسانی از سقف_کاذب برای اولین بار استفاده کردند و درمورد کاربردهای آن چه نوع اطلاعاتی داشتند.سقف_کاذب در مدت زمان کوتاهی در صنعت ساختمان و دکوراسیون به جایگاه مناسبی دست یافت و به یکی از مواردی تبدیل شد که به وسیله آن به سقف ها نماهایی زیبا و جذاب بخشیدند و توانستند به کمک آن عوامل زیر سقف را مخفی نگه دارند.
در این مقاله می خواهیم به انواع مختلف سقف_کاذب اشاره کنیم و اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید انتخاب درستی در این زمینه داشته باشید. فقط کافیست با گروه معماری دکورساز در این مطلب همراه باشید.

 

 انواع مختلف سقف کاذب کدامند و هرکدام چه ویژگی هایی دارند؟

سقف کاذب کناف
یکی از پرکاربردترین سقف های کاذب، سقف کاذب کناف می باشد. سقف_کاذب کناف به دلیل سبکی، ارزانی، نصب سریع و انعطاف پذیری بالا امروزه کاربرد زیادی در صنعت ساختمان دارد.
سقف کناف به دو مدل ساده و دکوراتیو تقسیم بندی می شوند.
سقف کناف ساده به نصب پنل های گچی به صورت ساده و مسطح می گفته می شود و سقف کاذب دکوراتیو به سقف های اطلاق می شود که دارای طرح های خاص باشند.
سقف کاذب رابیتس
این نوع سقف در رتبه بعدی قرار دارد، جنس رابیتس از فولاد مشبک می باشد که توسط مفتول یا سیم آرماتور بندی به شبکه فرعی متصل شده است.
از ویژگی های مهم این نوع سقف ها این است که اکثر ملات ها به آن می چسبند و از طرفی ترک هم بر نمی دارند.
رابیتس خود به دو دسته مسطح و برجسته تقسیم بندی می شود. برای دهانه های کوچک از رابیتس نوع مسطح و برای دهانه های بزرگ تر از رابیتس نوع برجسته استفاده می کنند. هم چنین برای اندودکاری بر روی دهانه های کولر و تأسیسات نیز از این نوع سقف_کاذب استفاده می گردد.
سقف کاذب آکوستیک
این نوع سقف_کاذب از مصالح مختلفی هم چون پارچه چین دار، پلاک های چوبی ، پلاک های گچی و یا ورقه های مقوایی فشرده سفید رنگ و سوراخ دار تهیه شده است و برای مکان هایی مثل سینما، سالن های سخنرانی و … که نباید انعکاس صوت وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد.
سقف کاذب آلومینیومی
جنس این نوع سقف ها از آلومینیوم می باشد و قسمت پشتی آن ها از پشم شیشه پر شده است.
سقف کاذب چوبی
این نوع سقف ها دارای دو بخش اصلی و فرعی هستند که قسمت اصلی آن ها از فولاد یا چهارتراش و قسمت فرعی شان از چوب تهیه شده است.
سقف کاذب با قطعات پیش ساخته گچی
عموما این سقف ها از جنس آلومینیومی هستند که قطعات داخلی آن ها گچ می باشد. این سقف ها به دلیل نصب سریع و آسان، سبک وزن بودن، تنوع در طراحی، مقاوم بودن در برابر آتش سوزی، ثبات رنگ، امکان تعویض راحت قطعات، رنگ کاری با پرداخت هزینه کم، مقاوم بودن در مقابل ضربه، تهویه مناسب، مقاوم بودن در مقابل صدا و سازگاری با محیط زیست بیش تر مورد استفاده قرار می گیرند.
سقف کاذب ترکیبی
از ترکیب چند نوع سقف_کاذب تشکیل شده است . قبل از استفاده از این نوع سقف ها باید زیر سازی مناسبی صورت گیرد معمولا از این نوع سقف ها برای فضاهای بسیار وسیع استفاده می شود زیرا جلوه آن زیباتر می شود.
سقف کاذب گریلیوم
این نوع سقف ها جزء سقف های دکوراتیو می باشند. جنس آن ها از ورق های آلومینیومی و یا آلیاژی می باشد. نام دیگر آن ها سقف باز است، بعد از این که سقف نصب می گردد چیزی که دیده می شود خانه های مربعی شکل هستند که به صورت پیوسته در کنار هم دیگر قرار گرفته اند. در این نوع سقف ها در قسمت پشت سقف تأسیساتی که به کار رفته است به خوبی مشاهده می شود. این نوع سقف ها را معمولا به صورت منفرد و یا ترکیبی با سقف های دیگر مورد استفاده قرار می دهند. سقف کاذب گریلیوم را توسط مفتول و یا زنجیر به قسمت سقف اصلی وصل می کنند.

سقف های کاذب چه نوع توانایی و مزایایی دارند؟

 

سقف های کاذب مزایا و توانایی های مختلفی دارند که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 آکوستیک کردن فضا
پوشش دادن تأسیسات زیر سقف اصلی
جلوگیری نمودن از اتلاف دما و رطوبت
ایجاد حجم ها دکوراتیو
نورپردازی مناسب با توجه به شرایط کار و زندگی و …
گروه معماری دکورساز با سالها تجربه در زمینه اجرا و طراحی انواع مختلف سقف_کاذب آمادگی کامل دارد تا هرنوع طرح و نقشه مورد نظر شما را با کیفیت بالا و به صورتی زیبا و تمیز برای شما عزیزان انجام داده و این اطمینان را به شما عزیزان بدهد که پس از پایان پروژه از انتخاب خود راضی باشید.

 

برای اطلاع از شرایط و قیمت های سقف_کاذب، با شماره های زیر تماس بگیرید.

  • ۰۲۱-۲۲۸۶۲۶۷۵ – ۰۲۱-۸۸۶۶۲۴۱۷ – ۰۲۱-۴۴۴۴۸۸۰۵

  •  ۰۹۱۲۰۹۲۱۴۳۰ – ۰۹۱۲۲۲۰۶۸۳۲

 

گروه معماری دکورساز

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *