بازسازی و نوسازی ساختمان , بازسازی ساختمان قدیمی , بازسازی خانه ,۴۴۴۴۸۸۰۵, بازسازی ویلا , منزل

/ مهر ۱۲, ۱۳۹۸ / 1 دیدگاه / در خدمات شرکت

بازسازی و نوسازی ساختمان

بازسازی و نوسازی ساختمان , بازسازی خانه , بازسازی منزل , نوسازی و بازسازی ساختمان

مسکونی , نوسازی ساختمان مسکونی , بازسازی ساختمان های مسکونی کوچک و بزرگ ، نوسازی

و بازسازی منزل مسکونی، بازسازی ویلا ، هزینه بازسازی ساختمان ، گروه معماری دکورساز

 • ۰۲۱-۲۲۸۶۲۶۷۵ – ۰۲۱-۸۸۶۶۲۴۱۷ – ۰۲۱-۴۴۴۴۸۸۰۵

 •  ۰۹۱۲۰۹۲۱۴۳۰ – ۰۹۱۲۲۲۰۶۸۳۲

بازسازی و نوسازی ساختمان یا بازسازی ساختمان،بازسازی منزل و بازسسازی خانه جملگی واژه‌ هایی قدیمی هستند که همه ما کم و بیش با آن آشنا هستیم.

زمانی که سال رو به اتمام است و همگی منتظر فرارسیدن سال نو و مرتب کردن خانه و منازل خود هستیم

 یا موقعی که می‌خواهیم تنها دختر خود را به خانه بخت بفرستیم و دوست داریم که منزل را سروسامان دهیم با به اصطلاح آن را بازسازی کنیم، باسازی ساختمان معنا پیدا می کند.

در این مقاله قصد داریم شما را با مزایا و فواید بازسازی ساختمان آشنا نموده و شما عزیزان را در بازسازی و نوسازی ساختمان خود راهنمایی و هدایت نماییم.
پس تا آخر با ما همراه باشید…

 

تعمیرات آپارتمان و خدمات بازسازی منزل یکی از مهمترین نیازهای حال حاضر افراد و خانواده ها است.
گذر زمان و افزایش عمر ساختمان‌ها و فرسایش منازل از جمله عواملی است که سبب می‌شود تا افراد به فکر نوسازی ساختمان و منازل خود بیفتند.
بازسازی و نوسازی ساختمان یکی از به صرفه‌ترین اقدامات از لحاظ اقتصادی در راستای تجهیز مجدد ساختمان و دادن رنگ و لعاب نو به آن به شمار می‌رود.
نوسازی
بازسازی و نوسازی ساختمان
اگر در زمینه بازسازی و نوسازی ساختمان کمی تحقیق کرده باشید متوجه می‌شوید که در حال حاضر قیمت بازسازی خانه در قیاس با تخریب و نوسازی ساختمان بسیار کمتر و مقرون به صرفه‌تر است.
در ادامه بیشتر به مفهوم بازسازی ساختمان و انواع آن پرداخته می شود.
ابتدائاً لازم است با مفهوم بازسازی و نوسازی ساختمان آشنا شویم.
اینکه هدف از بازسازی و نوسازی ساختمان در درجه اول چه می‌تواند باشد؟
آیا بازسازی ساختمان از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است یا خریدن خانه نوساز؟
و سوالات دیگری که در ادامه به آن ها پاسخ می دهیم.

مفهوم بازسازی و نوسازی ساختمان  

بازسازی و نوسازی ساختمان از جمله کارهایی است که پس از گذشت مدتی از زمان ساخت ساختمان به آن نیاز می شود. افراد ترجیح میدهند به جای ساخت مجدد ساختمان و صرف هزینه هنگفت به تغییراتی در دکوراسیون داخلی و تعمیرات در برخی فضاها اکتفا کنند تا علاوه بر ایجاد حس نو شدن و تازگی هزینه کمتری نیز صرف کرده باشند.
بازسازی و نوسازی ساختمان در اصطلاح صنعت ساختمان « به عمل یا فرآیند ترسیمی گفته می‌شود که از طریق ساخت و ساز جدید و ایجاد تغییرات اساسی در شکل و ظاهر، ویژگی‌ها و جزئیات یک محل اعم از منظره و چشم‌انداز ساختمان، سازه یا اشیاء موجود در آن به منظور تجدید و بازگرداندن ظاهر ساختمان به حالت اولیه یا جدید در یک دوره زمانی خاص گفته
می‌شود.»

 

نوسازی ساختمان مسکونی

انواع بازسازی_نوسازی

گروه معماری دکور ساز با داشتن سابقه طولانی در صنعت ساختمان قادر است با بهره‌گیری از مدرن‌ترین امکانات ساختمانی به کلی ظاهر ساختمان شما را تغییر دهد که این امر جز با سابقه درخشان و تجربه و بهره‌مندی از نیروهای متخصص میسر نیست.
از جمله خدمات گروه معماری دکورساز در زمینه بازسازی ساختمان می‌توان به ویژگی‌های عملکردی بهبود یافته که بسته به نوع خاصی از فعالیت مورد نیاز است اشاره نماییم.
این خدمات علاوه بر تغییرات ظاهری بیرونی و داخلی، شامل تغییر کاربری اتاق‌ها و اماکن ساختمان نیز می‌شود که به عنوان مثال می‌توان به تبدیل انبار به یک دفتر کار تبدیل آشپزخانه به سالن پذیرایی و بالعکس و غیره اشاره کرد.
خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان گروه معماری دکورساز پارامترهای فنی و اقتصادی بالای ساختمان‌های اصلاح شده و بازسازی شده را تضمین می‌نماید.
گروه معماری دکورساز بازسازی و نوسازی ساختمان، بناها و اماکن را مطابق با پروژه های توسعه یافته تضمین می کند و فرصتی برای نظارت بر کارهای انجام شده را به شما هموطن گرامی اعطاء می نماید.

چرا بازسازی ساختمان؟ 

مصرف انرژی و منابع از قرن ۲۱ به طور فزاینده ای بطور جدی مطرح شد و به موضوعات انرژی و محیط زیست توجه بسیار زیادی شده است.
طبق آمار، مصرف انرژی در صنعت ساختمان ۵۰٪ است که این امر تأثیر زیادی بر مصرف منابع و آلودگی محیط زیست می گذارد.
بازسازی ساختمان های قدیمی می تواند موجب صرفه جویی در منابع شود، که منطبق با مفهوم توسعه پایدار است.
روش سنتی ساخت ساختمان دارای نقایص بسیاری است. از این رو، در حال حاضر مهندسین روشهای بازسازی ساختاری را عمیقاً مورد مطالعه قرار داده اند.
یکی از مکانهایی که به مرور زمان فرسوده شده و نیاز به تعمیرات و یا نوسازی و بازسازی پیدا میکند منازل و ساختمان های مسکونی میباشند.
کنده کاری و تغییر پلان ساختمان و تغییر ماهیت ساختمان با مصالح یکی از عمده تغیراتی میباشد که مالکان ساختمان درخواست دارند. نوسازی و بازسازی ساختمان مسکونی هم میتواند شامل تمام واحد مسکونی و یا بخشی از آن باشد.
گروه معماری دکورساز با در اختیار داشتن کادری مجرب و حرفه ای و همچنین سابقه طولانی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و نوسازی و بازسازی آمادگی انجام هرگونه تغییرات و بازسازی و نوسازی را در منزل مسکونی شما در سراسر کشور داراست.

 

نوسازی و بازسازی ساختمان مسکونی

نوسازی مدرن

بازسازی و نوسازی ساختمان و تفاوت این دو باهم

بازسازی و نوسازی ساختمان در صنعت ساختمان و ترمیم و مرمت آن بیشتر مورد نیاز و اقبال عمومی قرار گرفته است.اصطلاح “نوسازی” به فرآیند بازگشت چیزی به وضعیت خوب تعمیر اطلاق می شود.
در صنعت ساخت و ساز، نوسازی به روند بهبود یا نوسازی یک ساختمان قدیمی، آسیب دیده یا معیوب اشاره دارد. … ساخت زیرزمین. طراحی مجدد برنامه های کف سازی و غیره در زمره خدمات نوسازی قرار می گیرد .
آنچه که درحال حاضر برای مردم معمول و رایج است آن است که افراد، املاک قدیمی را خریداری می‌کنند.
 و آنها را به عنوان وسیله‌ای برای افزایش ارزش ملک، مورد بازسازی و نوسازی قرار می‌دهند.
به طور معمول، کارهای بازسازی و نوسازی ساختمان در دو دسته «تزئینی و زیبایی» و «ساختاری» قرار می‌گیرد و طبقه بندی می‌شود.
که ذیلاً به آن‌ها اشاره می‌نماییم:

خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان از بُعد ساختاری ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • برنامه های افزودنی
 • تبدیل شیروانی
 • ساخت زیرزمین
 • طراحی مجدد  کف و فنداسیون.
 • سیم کشی مجدد، لوله کشی مجدد و غیره…

خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان از بعد تزئینی و زیبایی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • نقاشی دیوارها و سایر اشکال دکوراسیون و تعمیرات جزئی داخلی نظیر دیوار کوب و سقف کاذب و غیره ….
 • استفاده از کفپوش
 • به روز رسانی وسایل و اتصالات.
 • محوطه سازی
مشکلات معمول در بازسازی و نوسازی ساختمان 
پروژه های نوسازی می توانند با مشکلات عدیده ای روبرو شوند. که در زیر به برخی از این مشکلات و موانع اشاره ای کوتاه و مختصر می نماییم.

اشتباه در انتخاب ملک

هدف یک شرکت بازسازی خانه همیشه این است که در جستجوی ملکی برای نوسازی و پیدا کردن خریداری باشد که در شرایطی قرار نگیرد که به کار بسیار جدی یا حتی بازسازی نیاز داشته باشد.
اگر به دنبال بازسازی هستید بهترین راه عاقلانه آن است که یک نظرسنجی قبل از مناقصه خود انجام دهید؛
زیرا این امر می‌تواند نواقص و موارد ساختاری را که می‌تواند باعث شود سرمایه‌گذاری شما از ریسک پذیری، بیشتر از آنچه انتظار می رود باشد را برجسته تر و نمایان‌تر کند.
انتخاب ملک اشتباه در پروژه های بازسازی می تواند در دراز مدت آثار و پیامدهای منفی از لحاظ اقتصادی بدنبال داشته باشد
انتخاب ملک مناسب
اگر ساختمان شما یک ساختمان قدیمی است، بررسی این موضوع که ساختمان شما آیا جزو آثار باستانی و میراث فرهنگی شناخته شده قرار دارد بسیار مهم است.
چرا که  این امر میتواند در بازسازی ساختمان شما محدودیت ایجاد کند.
خریدن ملکی که قبلاً در شرایط معقولی از لحاظ ساختاری و زیبایی قرار داشته نیز گزینه مناسبی برای بازسازی نیست.
این مسئله می‌تواند یک اقدام بیهوده باشد؛زیرا اقدامات نوسازی ممکن است مستلزم از بین بردن آیتم ها و مواردی باشد که هنوز بتوان از آن ها لذت برد و با آن وضعیت زندگی را ادامه داد.
در حالی که این اقدام نسنجیده می تواند تنها به بالارفتن ارزش حاشیه ای ملک کمک کند که از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر نیست و در دراز مدت آثار ناخوشایندی را در پی خواهد داشت .

ضعف در کنترل هزینه

یکی از نکات مهم در بازسازی ساختمان اقدام محتاطانه در کنترل هزینه و مبلغ احتمالی است.
از جمله موارد احتیاطی آن است که مبلغ بودجه را بین ۱۰ تا۲۰٪ از هزینه‌های باقیمانده بازسازی در موارد اضطراری نگه دارید.
در ساختمان‌ها و بناهای قدیمی بهتر است حتی الامکان “عملیات اصلاح ” صورت پذیرد و نه هزینه برای جایگزین نمودن اقلام  گران‌قیمت.
به منظور کاهش هزینه ها و جلوگیری از سوء تفاهم در مورد جزئیات بازسازی، برقراری ارتباط خوب وموثر بین مشتری و سازنده بسیار مهم است.
غالباً افراد می‌توانند در فرآیند تلاش برای پایین آمدن هزینه‌ها، نسبت به سفارش تعداد کمی از مصالح دچار اشتباه شوند؛ زیرا  سفارش موارد و مصالح  اضافی می تواند تأخیر در زمان و هزینه‌های اضافی را متحمل شود.

 

ضعف در کنترل هزینه

 

بودجه نادرست

بودجه‌ها اغلب بیش از حد خوش بینانه هستند، زیرا توسعه دهندگان علاقه‌مند به کار هستند.
این موضوع می تواند خطرناک باشد، زیرا نوسازی به طور کلی قابلیت پیش بینی از ساخت و سازهای جدید است، لذا بسیاری از “هزینه های پنهان” در بودجه اصلی به حساب نمی آیند.
به طور کلی هزینه ها بالا می روند، در حالی که بازده واقعی با انتظارات مطابقت ندارد.

استفاده از مواد و مصالح ارزان و بی کیفیت

استفاده از مواد و مصالح ارزان و نامرغوب در هنگام نوسازی یا بازسازی آپارتمان و منزل می‌تواند در فرایند و مراحل بازسازی ساختمان ایجاد مشکل نماید.
این امر نه تنها هزینه بازسازی خانه را افزایش داده بلکه می‌تواند در فرایند و مراحل بازسازی ساختمان مانع جدی و دائمی ایجاد نماید.
به اصطلاح “درمان‌های معجزه آسا” نیز هنگام بازسازی ساختمانهای قدیمی می‌تواند مشکل ساز باشد. به عنوان مثال، رندرهای اسپری و کف‌های پلی اورتان می‌توانند مسیرهای مهم تهویه را در دیوارها و سقفها ایجاد کند و به این صورت ایجاد مشکل نمایند.
مصالح و متریال ارزان

خرج کردن بیش از “سقف بازار”

در بازسازی ساختمان مفهومی به نام “سقف بازار” وجود دارد که برای هر مکانی قابل اعمال است.
منظور از سقف بازار حداکثر مبلغی است که خریداران آماده خرج کردن آن‌ برای بازسازی ساختمان و منازل خود هستند.
این مفهوم بیانگر آن است که صرف‌نظر از ویژگی‌های خاصی که می‌توان به یک پروژه نوسازی اضافه کرد، مهم نیست که از ویژگی‌هایی دور شوید که از حد انتظارات فراتر رود.
بلکه در مقابل، آنچه که مهم است آن است که پول را صرف کارهای غلط و اشتباه نکنید که در واقع از ارزش واقعی ملک می‌کاهد.

مدیریت

تعمیرات و بازسازی ساختمان اغلب توسط افرادی انجام می‌شود که تجربه کمی در صنعت ساخت و ساز و نوسازی ساختمان دارند.
در حالی که عده‌ای چنین می‌پندارند که عدم مشاوره بازسازی منزل با گروه‌های پیشرو در امر نوسازی به نوعی صرفه جویی در وقت و هزینه بشمار می‌رود.
این درحالی است که این مسئله و این موضوع می‌تواند در دراز مدت به یک اشتباه گران سنگ و بزرگ تبدیل شود.
همانگونه که می‌دانید و به آن واقف هستید بازسازی و تعمیرات ساختمان، بازسازی هتل، بازسازی رستوران و بازسازی ساختمانهای قدیمی و غیره … همگی به نوعی نیازمند تخصص و مهارت ویژه‌ای است که طبیعتاً ازعهده افراد فاقد تجربه و تحصیلات خارج است.
همانگونه که ساخت خانه از ابتداء تا انتها نیازمند مشاوره‌های کارشناسانه و مهندسی است؛ پروژه بازسازی ساختمان و نوسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست.
طراحی و بازسازی منزل و همچنین اجرای بازسازی ساختمان تنها با همت و تلاش نیروهای متخصص و توانمند در این عرصه شدنی است.
گروه معماری دکور ساز آمادگی دارد بدون توجه به عملکرد اولیه و استهلاک سطح، بازسازی و مرمت هر نوع ساختمان یا منزل و محلی را متناسب با نوع سلیقه به شما پیشنهاد دهد.

انواع خدمات بازسازی و نوسازی ساختمان

از جمله خدمات مورد نیاز در هنگام تبدیل امکانات و بازسازی و نوسازی ساختمان می توان به مواردی از قبیل:
 1. ساخت و ساز عمومی و کارهای نهایی
 2. جایگزینی سیستم آبرسانی ، فاضلاب و گرمایش
 3. برق و روشنایی
 4. نصب و مرمت سیستم تهویه مطبوع
 5. نصب سیستم ایمنی آتش نشانی
 6. نصب سیستم های کابلی ساختاری و سیستم دسترسی
 7. ترمیمم نمای ظاهری و داخلی ساختمان
 8. ترمیم پشت بام
 9. نصب سازه های شفاف
بازسازی منزل

بازسازی ویلا | بازسازی خانه 

بازسازی ساختمان با توجه به اصول دکوراسیون داخلی و بازسازی خانه

بازسازی ساختمان یکی از مواردی است که در انجام آن باید به موارد زیادی توجه کنیم ، از جمله این موارد می توانی به موارد زیر اشاره کنیم.
موقعیت ساختمان نسبت به زاویه تابش خورشید ، تفهیم کاربری فضا و رسیدن به حس مورد نظر در کاربران محیط ، جنسیت کاربران محیط ، سن کاربران فضا ، تفکیک کاربری فضا ، نوع استفاده از محیط کاربری که ساختمان مسکونی ، ساختمان اداری ، ساختمان تجاری یا ساختمان درمانی است.
بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه از جمله مواردی است که برای بازسازی ساختمان و طراحی دکوراسیون ساختمان باید مد نظر طراحان و مجریان پروژه قرار گیرد.
گروه معماری دکورساز با استفاده از برترین طراحان و مجریان بازسازی ساختمان همواره این نکات را سر لوحه کار خود قرار داده و در اجرای پروژه های خود به تمامی این نکات توجه ویژه ای دارد.
نوسازی پذیرایی
نوسازی پذیرایی
نوسازی منزل
نوسازی منزل
نوسازی منزل
نوسازی منزل
نوسازی منزل
نوسازی منزل

 

بازسازی خانه 

شناخت مصالح و لوازم در تعمیرات ساختمان هنگام

شناخت مصالح و انواع متریال و روش های اجرای آنها جز مواردی است که در صورت رعایت هریک از این موارد باعث کاهش هزینه بازسازی ساختمان ، زمان مورد نیاز اجرایی و کیفیت اجرایی نهایی پروژه بازسازی ساختمان میشود.

بازسازی ساختمانمصالح مختلف نوسازی

بازسازی ویلا | بازسازی خانه | بازسازی منزل

دلایل نیاز به تعمیرات ساختمان و بازسازی ساختمان

بازسازی منزل
بازسازی منزل
 اکثر ساختمان های کشور به صورت اصولی ساخت و ساز نمی شوند و از اجناس بی کیفیت در ساخت آنها استفاده می شود.
 طراحی اولیه این ساختمان ها با توجه به نیاز کاربران محیط مناسب نمیباشد و فرسودگی و استحلاک بخشهای مختلف ساختمان از جمله، تاسیسات ساختمان، کابینت، لوازم نورپردازی، دیوار پوشها و کفپوشها، سقفهای کاذب و نقاشی دیوار ها و نورپردازی ساختمان و همچنین نیاز به تغییر ابعاد فضاهای مورد نیاز ساختمان تغییرات و بازسازی ساختمان و بازسازی ویلا با توجه به سبک های طراحی به روز اجتناب ناپذیر است
این امر یکی از مواردی است که بیشتر افراد به دنبال آن می روند. ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )
 در بازسازی ساختمان به موارد متعددی باید توجه کنیم که در زیر بخشی از آنها آورده شده است و برای هریک توضیحاتی داده شده است که امیدواریم به شما عزیزان کمک شایانی بکند.
نوسازی ویلا
نوسازی ویلا

 

انتخاب رنگ دیواره در بازسازی ساختمان و نقاشی ساختمان : 

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان
انتخاب رنگ مناسب برای فضای آپارتمانی بخصوص آپارتمان های با متراژ کم بسیار مهم است.
رنگ ها از نظر درخشندگی و شفافیت انواع مختلف دارند که بهترین انتخاب، انتخاب رنگ های روشن با درخشندگی و شفافیت زیاد است.
اصولا رنگ های روشن باعث می شوند که فضا بزرگ تر به نظر آید و هر چه شفافیت و درخشندگی آن بیشتر باشد به دلیل انعکاس نور فضا زنده تر( دینامیک) به نظر می رسد.
یکی از رنگ های مناسب آپارتمان رنگ استخوانی روشن است، که علاوه بر داشتن شفافیت و روشنی با بیشتر رنگ های وسایل منزل هم نشینی دارد و کمپوزیسیون را ایجاد می نماید.
جهت ایجاد تنوع در رنگ می توانید در قسمت دیوار اپن آشپزخانه از مصالح سنگی با رنگ های متنوع استفاده نمایید. ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

نقاشی ساختمانرنگ امیزی هنگام نوسازی منزل

انتخاب کفپوش مناسب در بازسازی ساختمان و بازسازی خانه :

انتخاب کفپوش مناسب در نوسازی
انتخاب کفپوش مناسب در نوسازی
جهت پوشش کف آپارتمان از مصالح گوناگونی می توان بهره گرفت.( از جمله سرامیک ها، پارکت های طرح چوب ، موکت ، لمینت پارکت ، پارکت چوبی ، پارکت پی وی سی و …)
اگر قصد تعویض کفپوش ساختمان را داشته باشید، در صورت استفاده از سرامیک می بایست در انتخاب رنگ آن دقت زیادی شود، زیرا استفاده از رنگ های تیره در کف، فضا را فشرده تر نشان می دهد.
معمولا استفاده از رنگ های بسیار روشن مثل سفید نیز معایبی به همراه دارند.
یکی از معایب آن یک دست شدن فضا است که جهت برطرف کردن یک دستی آن می توان از یک قالیچه در زیر مبل استفاده کرد.
یا این که در میان سرامیک ها با رنگهای متفاوت را به کار گرفت.
در صورت استفاده از پارکت نیز می بایست نکات گفته شده را رعایت نمود و رنگ های روشن طرح چوب را انتخاب کرد .
برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از انواع پارکت می توانید به قسمت پارکت و لمینت در قسمت خدمات گروه معماری دکورساز مراجعه کنید. ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

نوسازی پارکت سالن پذیرایی

پارکت پذیرایی
پارکت پذیرایی
نوسازی پارکت پذیرایی
نوسازی پارکت پذیرایی
نوسازی پارکت پذیرایی
نوسازی پارکت پذیرایی
نوسازی پارکت پذیرایی
نوسازی پارکت پذیرایی
نوسازی کفپوش ساختمان
نوسازی کفپوش ساختمان

انتخاب مبلمان و نحوه قرار گیری:

انتخاب رنگ مبل اختیاری است اما استفاده از رنگ هایی مثل کرم روشن و یا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگتر به نظر می آید.
در مورد انتخاب طرح مبل بهتر است حتی المقدور مبل هایی با اشکال هندسی صلب و یا بدون منحنی انتخاب شود.
در مورد نحوه چیدمان آن بهتر است مبل ها را تقریبا چسبیده به دیوارها قرار داد.
علت انتخاب شکل بدون منحنی نیز این است که مبل ها در کنار دیوار صاف ترکیب مناسب تری را ایجاد نمایند.
حتی الامکان سعی کنید وسایل خانه را نزدیک به دیوارها قرار دهید تا از هدر رفتن کوچکترین فضاها نیز جلوگیری شود.
اگر در جلوی پنجره ها از پرده های پارچه ای استفاده می کنید بهتر است رنگ آن ها نیز روشن انتخاب شود.

 

بازسازی

نوسازی پارکت پذیرایی ساختمان

انتخاب مبلمان مناسب در نوسازی ساختمان
انتخاب مبلمان مناسب در نوسازی ساختمان
انتخاب مبلمان مناسب در نوسازی ساختمان
انتخاب مبلمان مناسب در نوسازی ساختمان
انتخاب مبلمان مناسب در نوسازی ساختمان
انتخاب مبلمان مناسب در نوسازی ساختمان

نورپردازی در بازسازی ساختمان :

نور نیز نقش مهمی را در زنده کردن فضا به عهده دارد.
استفاده از نور مناسب و یکنواخت در آپارتمان خفگی محیط را از بین می برد، البته استفاده از نور طبیعی مناسب تر است.
در صورت ضعیف بودن نور طبیعی کمبود آن را با به کار گیری نور مصنوعی جبران نمایید.
حتی المقدور از پرده های عمودی یا کرکره ای استفاده نکنید، زیرا از ورود نور خورشید به داخل تا میزان زیادی جلوگیری می نمایند.
نرده های پارچه ای یا توری بهترین انتخاب برای پنجره های آپارتمان محسوب می شوند. زیرا نور را به خوبی از خود عبور می دهند.
استفاده از نورپردازی موضعی بر روی قاب ها و… نیز باعث تحرک و ایجاد حرکت در فضا بازسازی ساختمان می شود. ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

 

بازسازی آپارتمان

نوسازی ویلا

نورپردازی هنگام بازسازی
نورپردازی هنگام بازسازی
نورپردازی ساختمان
نورپردازی ساختمان
نورپردازی ساختمان
نورپردازی ساختمان
نورپردازی داخلی ساختمان
نورپردازی داخلی ساختمان
نورپردازی
نورپردازی

تقسیم بندی فضای داخلی در بازسازی ساختمان و بازسازی خانه :

فضای داخلی و نحوه و تقسیم بندی پلان ها، نقش مهمی را در ساختار معماری یک بنا بر عهده دارد‌.
طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا  و تنوع پذیر از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکردهای مختلفی را بپذیرد و این در حالی است که مخاطب احساس رضایت بیشتری از فضا خواهد داشت.
استفاده از جدا کننده های سبک و قابل حمل، شفاف سازی، رنگ بندی های متناسب با نیازهای موج تنوع مصالح، توجه به نحوه قرارگیری و تعامل مابین فضاهای مختلف از جمله ویژگی هایی هستند که در کنار ساختار خاصی که برای یک پلان معماری در نظر گرفته شده است، می تواند بر غنای آن افزوده و حتی قسمتی از مشکلات آن را حل کند.
بازسازی ساختمان از طرف دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روان شناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد.
هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخ گویی به نیازهای آن ها در معماری داخلی اولویت قرار می گیرد، از این رو نگرشی علمی و ناسیونال در کنار خلاقیت های هنری مطرح شده و یکی از مسائل مهم در این زمینه ایجاد تعامل و هماهنگی بین آن ها است.
امروزه مبحث طراحی و دکوراسیون داخلی، اهمیتی خاص یافته و حتی به عنوان رشته ای مجزا تدریس می شود.
معماری گذشته ما سرشار است از ظرافت ها و ریزه کاری هایی است که هزاران ایده و خلاقیت را در خود نهفته است.
تزئینات و کاشی کاری های داخلی با تناسبات و رنگ بندی خاص خویش در کنار کالبد درونی ، فضایی رمزگون را تداعی می کنند و هم اکنون نیز ارزش فضایی خویش را حفظ کرده است.

 

تقسیم بندی ساختمان
تقسیم بندی ساختمان

تقسیم بندی فضای داخلیتقسیم بندی فضای داخلی

( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان ، بازسازی خانه )

 

خلاقیت در بازسازی ساختمان :

خلاقیت واژه ای است مبهم که ارائه تعریف دقیق از آن دشوار است. همانند هزاران واژه مهم دیگر که با ارائه تعریف فقط آن ها را در یک چهارچوب سلیقه ای محدود می کنیم.
اما به طور کل می توان گفت: خلاقیت یک فرآیند ذهنی است، مرکب از قدرت ابتکار و انعطاف پذیری که هدف آن تولید یک محصول ارزشمند، کاربردی و نوآورانه است.
((تافلر)) در کتاب موج سوم می گوید:(( موج اول دوره کشاورزی است که انسان ها وابسته به زمین هستند، در موج دوم انقلاب صنعتی رخ داد و موج سوم عصر فراصنعت و فن آوری اطلاعات است و تنها فکری که در این عصر می تواند کارساز باشد خلاقیت است.
با این وجود در تصور اکثر افراد باور بر این است که با اطلاعات کافی و استدلال و تجزیه و تحلیل ماهرانه که می توان به تجربه تعبیر کرد، رسیدن به هدف نهایی دست یافتنی است و افراد با یک دید عامیانه در مورد خلاقیت استفاده از آن را در تمام عرصه های زندگی محدود به عده ای خاص که به طور ذاتی خلاق هستند، می دانند.
اما امروزه دانشمندان در عین اعتقاد به فطری بودن این فرآیند بحث آموزش خلاقیت را ارجح تر دانسته و آموزش شیوه های خلاقیت و هم چنین بررسی خصوصیات افراد خلاق را فراهم کننده ظهور این فرآیند حیاتی می دانند. ( ادوار دوبونو، خلاقیت جدی)، در مقدمه بحث، خلاقیت را به فرآیند ذهنی تعریف کردیم. این فرآیند در ذهن یک معمار خلاق ضرورتاً دارای دو پیش نیاز خواهد بود.

 بازسازی منزلنوسازی مدرن

تخیل : تخیل همان تصاویر و اوهامی است که معمار آزادانه و بدون قید و بند در ذهن خود برای خلق یک اثر معمارانه می پروراند.
در بازسازی ساختمان این تخیل به دلیل آزادی و رهایی زیاد، مقدمه مناسب خلاقیت معمارانه است.
بدین ترتیب که معمار می تواند در تخیل خود هزاران اثر معماری را که اولین بار به ذهن خود او خطور کرده است، پدید آورد. ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )
تصور
تصور
تصور:
 تصور معماری به مثابه تصاویر ذهنی است که معمار با راهنمایی استادش از یک اثر معماری که تا بحال ممکن است اصلاً ندیده باشد ولی آن اثر در واقعیت وجود دارد، ساخته می شود.
حال معمار برای تبدیل تخیلات خود به واقعیت باید با استفاده از تصورات خود از یک اثر معماری که اکتسابی بدست آمده است، آن تخیلات را به جهان واقعیت وارد کند.
به طور کل(( تخیل عمل تسریع کننده تصور است در حالی که تصور صافی است که تخیل برای پیوستن به واقعیت باید از آن بگذرد.))
با داشتن این دو پیش شرط، معماری خلاق و به طورکل، فرآیند خلاقیت به عینیت می رسد  و معمار می تواند یک طرح زیبا و جذاب را برای اجرا در یک پروژه خلق کند و به این صورت بازسازی ساختمان را به نحوی احسنت انجام دهد. ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

 

بخش های مختلف ساختمان مسکونی در هنگام بازسازی ساختمان

ساختمان مسکونی دارای بخش های گوناگونی است که هرکدام از این فضاها با گذر زمان و استفاده مداوم از آنها دچار فرسودگی و مشکل می شوند و یا حتی در صورت سالم ماندن با توجه به قدیمی بودن برخی از افراد تصمیم میگیرند تغییراتی در این فضاها ایجاد نمایند. بازسازی ساختمان مسکونی . نوسازی ساختمان مسکونی

 

اتاق پذیرایی :

 

بازسازی و نوسازی ساختمان نوسازی اتاق پذیرایی

یکی از فضاهای ساختمان مسکونی که بیشتر از سایر قسمت ها در دید افراد قرار میگیرد قسمت اتاق های پذیرایی ساختمان میباشد
که ممکن است بخش هایی از این قسمت از جمله کفپوش ها ، نقاشی دیوارها و سقف ، کاغذ دیواری ها ، سقف کاذب و …. در این فضا دچار مشکل و یا کهنه شدن شوند که نیاز به بازسازی و نوسازی پیدا کنند. ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

 

قسمت آشپزخانه :

نوسازی و بازسازی منزلنوسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از قسمت های ساختمان مسکونی است که تغییرات در این قسمت بیشتر شامل کفپوش و کابینت و شیرآلات استفاده شده در آشپزخانه می شود.
افراد بعد از گذشت مدتی ترجیح میدهند کابینت آشپزخانه و یا کفپوش آشپزخانه خود را تعویض نمایند. گروه معماری دکورساز در زمینه اجرا و نصب و ساخت انواع کابینت تجربه کافی داشته و نیاز شما عزیزان از این بابت را مرتفع کرده است.
بازسازی و نوسازی ساختمان
نوسازی آشپزخانه
بازسازی و نوسازی منزل مسکونی
نوسازی آشپزخانه
( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

 

نوسازی ساختمان مسکونی

قسمت اتاق های خواب :

بازسازی ساختمان مسکونینوسازی اتاق خواب

یکی دیگر از فضاهای داخلی ساختمان مسکونی قسمت اتاق های خواب ساختمان می شود که تغییرات در این بخش بیشتر شامل نقاشی دیوارها و سقف ها و یاد کاغذ دیواری ها و همچنین انواع وسایل گرمایشی و سرمایشی به کار رفته در این اتاق ها می شود.

 

قسمت سرویس بهداشتی و حمام :

بازسازی و نوسازی منزل مسکونینوسازی قسمت حمام

قسمت سرویس بهداشتی و حمام در ساختمان های مسکونی بیشتر از بابت کفپوش سرامیک و یا دیوار و شیرآلات دچار کهنگی و یا مشکل می شوند.
افراد ترجیح میدهند نوع دکوراسیون این قسمت را با گذر زمان تغییر داده و از طرح های جدید و به روز در این قسمت استفاده کنند.
بازسازی و نوسازی ساختمان
نوسازی سرویس بهداشتی و حمام
قسمت نمای ساختمان مسکونی :

 

نوسازی نمای ساختمان مسکونینوسازی نمای ساختمان

قسمت نمای ساختمان  از جمله تغییراتی است که افراد ترجیح می دهند در نما و ظاهر ساختمان خود انجام دهند.
این آیتم در انواع مختلفی وجود دارد و کار می شود.
قسمت راهرو ها و راه پله ها :

 

نوسازی و بازسازی ساختمان مسکونیبازسازی ویلا

قسمت راهروها و راه پله‌ها و نرده‌ها و کفپوش‌هایی که در این قسمت‌ها استفاده می‌شود با گذر زمان فرسوده می‌شود.
افراد ترجیح میدهند با تعویض آنها نمایی جدید و زیبا به راهرو و راه پله خود ببخشند.
( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

 

گروه معماری دکورساز دارای سالها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی ساختمان و نوسازی ساختمان مسکونی است.
این گروه با بهره گیری از متخصصین مجرب و حرفه ای  آمادگی اجرای هرگونه عملیات نوسازی ساختمان مسکونی و بازسازی ساختمان در سراسر کشور را با قیمتی مناسب و کیفیت بالا داراست.
کافی است پروژه خود را به ما بسپارید.
پس از پایان پروژه از انتخاب خود احساس رضایت کامل خواهید داشت.
همچنین پس از انجام پروژه از محیط منزل خود به طور کامل لذت خواهید برد.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه بازسازی و نوسازی ساختمان رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید.
 ( بازسازی ویلا ، بازسازی منزل ، هزینه بازسازی ساختمان )

 

 • ۰۲۱-۲۲۸۶۲۶۷۵ – ۰۲۱-۸۸۶۶۲۴۱۷ – ۰۲۱-۴۴۴۴۸۸۰۵

 •  ۰۹۱۲۰۹۲۱۴۳۰ – ۰۹۱۲۲۲۰۶۸۳۲

 

برگرفته از : academic– designingbuildings– nps

گروه معماری دکورساز

نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
 1. علیپور

  ممنون از شما واقعا همونی بود که می خواستم،کامل و بدون نقص

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *